Zapraszamy do sklepu w Łodzi, ul. Ozorkowska 12, blisko skrzyżowania Przybyszewskiego-Rydza-Śmigłego

pon. - pt: 8:00-17:00, sob.: 9:00-13:00, 502 711 571

Pralinkowe abecadło 0
Pralinkowe abecadło

Pralinkowe abecadło

Przy użyciu 3 tabliczek czekolady i różnych dodatków postanowiliśmy przetestować foremki silikonowe  do wielokrotnego użytku. Do testów wylosowaliśmy foremki w kształcie muszelek i formę z alfabetem.  Wśród zalet silikonowych foremek niewątpliwie najważniejsze jest to, że są odporne na wysokie i niskie temperatury od -40°C do +220°C. Poza tym są bezpieczne dla zdrowia – nie reagują z żywnością i nie wydzielają szkodliwych związków. Można ich używać w piekarniku, lodówce i zamrażarce jako forma do lodów. Pod wpływem temperatur nie wydzielają zapachu. Są lżejsze od form metalowych czy szklanych oraz łatwiejsze w myciu i przechowywaniu. Mają szerokie zastosowanie w pieczeniu, mrożeniu czy przygotowywaniu deserów na bazie żelatyny.

 

czytaj całość »
Cukinia z kurczakiem 0
Cukinia z kurczakiem

Cukinia z kurczakiem

Dobre połączenie na obiad, delikatne paski cukinii, pierś z kurczaka, pomidory z puszki i mozzarella. Zapieczone z ziołami prowansalskimi i czerwoną czubrycą. Generalnie danie w klimacie śródziemnomorskim. Cukinia zwana też kabaczkiem pochodzi z Ameryki i należy do warzyw dyniowatych. Jest lekkostrawna, łagodna, wręcz neutralna w smaku. Zawiera potas, żelazo, magnez oraz witaminę A, C, K, PP i B1 oraz beta karoten. Pomidory bez skórki z puszki są o tej porze alternatywą dla świeżych pomidorów, ładnych ale bez smaku. Pomidory są źródłem likopenu zaliczanego do najsilniejszych antyoksydantów, neutralizującego działanie wolnych rodników. Poza tym odznaczają się dużą zawartością potasu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego jest również odpowiedzialny za napięcie mięśni. Ponadto wpływa na metabolizm węglowodanów i białek.

 

 

czytaj całość »
Keto tort kokosowo-cytrynowy 0
Keto tort kokosowo-cytrynowy

Keto tort kokosowo-cytrynowy

Świeży aromat i delikatny smak to idealna słodycz dla łasuchów na diecie. Takie połączenie z założenia jest orzeźwiające i lekkie. Nasz keto tort świetnie wpisze się w wiosenne i wielkanocne menu. Kokos fajnie komponuje się z lekko kwaskowym lemon curdem a całość jest naprawdę delikatna. Lemon curd to sos cytrynowy, który ma ogromnie wiele zastosowań. Można go dodać praktycznie o wszystkiego. Lemon curd świetnie smakuje z goframi, naleśnikami, placuszkami, jako dodatek do jogurtu czy do chleba. Często stosuję go jako ozdobę do ciast i tortów. Świetnie smakuje w połączeniu z malinami i orzechami.

 

 

czytaj całość »
Pomarańczowo i pikantnie 0
Pomarańczowo i pikantnie

Pomarańczowo i pikantnie

Orientalne sosy orzechowe, do grillowanego oraz pieczonego drobiu, szaszłyków, makaronu sojowego, warzyw. Lub jako sos do zielonych sałat. Sos satay jest popularnym dodatkiem do potraw w Indonezji, Malezji, Tajlandii czy Wietnamie, wykorzystywany jest także w kuchni chińskiej i holenderskiej. Co prawda ten oryginalny jest na bazie pasty orzechowej i mleczka kokosowego, nasz natomiast składa się z 3 składników i w niczym nie ustępuje temu z Azji. Natomiast sos pomarańczowo-orzechowy, choć korzenie ma w Azji, obecnie bardziej związany jest z kuchnią amerykańską. Jak wiadomo wiele dań uważanych powszechnie za typowo amerykańskie ma swoje źródła w kuchni innych narodów. Jednak przez lata receptury były modyfikowane przez amerykańskich kucharzy do tego stopnia, że niektóre potrawy te uważane są za typowo amerykańskie.

 

czytaj całość »
Boczniaki dla każdego 0
Boczniaki dla każdego

Boczniaki dla każdego

Kontynuujemy serię przepisów, które możemy wykorzystać będąc na diecie Dąbrowskiej lub wegańskiej. Przepis jest również fajną propozycją dla mięsożerców, którzy z pewnością pozytywnie zaskoczą się smakiem tej potrawy. Boczniak od stuleci uprawiany jest w Azji. Chińscy naukowcy odkryli, że boczniak wywodzi się z mroźnych himalajskich wyżyn i jako gatunek liczy sobie aż 39 milionów lat. Przez ten czas zyskał ogromną popularność w kuchni chińskiej, japońskiej i koreańskiej. Z kolei Europejczycy docenili te grzyby stosunkowo późno – ich istnienie zostało zauważone dopiero w wieku XVIII. W czasie I wojny światowej były uprawiane na szeroką skalę w Niemczech i traktowane jako ważne źródło pożywienia. Flaczki z boczniaków dla większości brzmią jak profanacja, zwłaszcza dla tradycjonalistów, którzy gotują i spożywają je z oczyszczonych i pokrojonych w cienkie poprzeczne paski fragmentów żołądka wołowego. Jednakże historia kulinariów zna podobne formy, np. smalec z fasoli, oliwki z niedojrzałych śliwek, czy kapary z owoców nasturcji. Podobnie jak w przypadku oliwek ze śliwek nie ma co się oburzać i z poważną miną porównywać do oryginału – warto po prostu ugotować i zjeść ze smakiem.

 

 

czytaj całość »
Sekretny boczek dziadka Feliksa ;) 0
Sekretny boczek dziadka Feliksa

Sekretny boczek dziadka Feliksa ;)

Tak naprawdę to sekretem dziadka Feliksa jest specjalna mieszanka przypraw. Boczek trafił w nią niejako przypadkiem, ale był to cel jego podróży. Otulić się w przyprawach i przejąć ich aromaty. W składzie znajdziemy kolendrę, owoc jałowca, pieprz, liście laurowe, cząber, ziele angielskie, majeranek, tymianek i rozmaryn. Przyprawę stosujemy również do innych dań z wieprzowiny, dziczyzny, baraniny czy cielęciny. Po zapeklowaniu mięsa, świetnie smakuje zarówno po uwędzeniu, upieczeniu, jak i sparzeniu. Rozkręca się  sezon na potrawy wielkanocne, a jak wiadomo niektóre z nich potrzebują czasu aby dojrzeć. To dotyczy również naszego przepisu.

 

 

czytaj całość »
Gruszkowa jałowcówka 0
Gruszkowa jałowcówka

Gruszkowa jałowcówka

Domowy prosty syrop z gruszki i wanilii w połączeniu z ginem i wodą sodową sprawiają, że ten łatwy koktajl jest idealnie słodki, wspaniały i orzeźwiający. Gin to alkohol wysokoprocentowy (zazwyczaj od 35 do 40% alkoholu) zwany u nas jako rodzima jałowcówka. Powstaje ze spirytusu, przeważnie jęczmiennego i jagód jałowca pospolitego Juniperus communis. Gin wzbogacany jest również wieloma różnymi składnikami ziołowymi, a niekiedy także owocowymi. Powstał w XVII w. w dawnych na terenach dzisiejszej Holandii i Belgii. Popularność zyskał zaś w Anglii, skąd mamy jego obecną nazwę. Sam bywa zbyt gorzki do wypicia. U nas najbardziej popularny z cytryną i tonikiem. Światowi barmani polecają gin z mlekiem, syropem cukrowym, sokiem cytrynowym, sokiem z limonki oraz białkiem kurzym. My proponujemy wersję z gruszką. Jeśli nie mamy gruszek, możemy użyć koncentrat gruszkowego albo polecane na naszym blogu gruszki w syropie.

 

 

czytaj całość »
Wege mielony 0
Wege mielony

Wege mielony

Nasze kotleciki są dedykowane weganom, ale ze względu na skład mogą być też stosowane przez osoby na diecie oczyszczającej p. Ewy Dąbrowskiej. Oczywiście wszyscy pozostali mogą przygotować kotlety jako dodatek do dań mięsnych, zamiast ziemniaków, chleba czy ryżu. Dieta Dąbrowskiej jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych, obok diety keto, sposobów na redukcję kilogramów. Często określana jest mianem głodówki leczniczej bądź postu warzywno-owocowego. Dla osób przejedzonych, z zaburzoną odpornością, problemami skórnymi czy chcących przeprowadzić detoks organizmu to na pewno fajny sposób na złapanie równowagi wagowej i wewnętrznej organizmu. Jednak jak z każdą dietą trzeba mieć umiar a zasadność jej przeprowadzenia powinniśmy skonsultować z lekarzami bądź dietetykami.

 

czytaj całość »
Babka gotowana z cytrynową nutą 0
Babka gotowana z cytrynową nutą

Babka gotowana z cytrynową nutą

Może trochę za wcześnie na menu Wielkanocne, ale dla szukających nowych doznań mamy ciekawą propozycję. Taką do oswojenia się i przetestowania przed nadchodzącymi świętami. Okazuje się, że ciasto nie koniecznie musi być pieczone. Przy użyciu specjalnej foremki możemy przygotować przepyszne wilgotne ciasto w gorącej wodzie. Wyobraźcie sobie, że babka jest produktem wpisany na listę produktów tradycyjnych w dniu 22.09.2016 r.  w kategorii Wyroby piekarnicze i cukiernicze w woj. łódzkim. Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na liście produktów tradycyjnych „Przykładem tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie jest przygotowywanie babki gotowanej. Ciasto to wykonywane jest z mąki pszennej i mniejszej ilości mąki ziemniaczanej. Mąka pszenna pozyskiwana jest z okolicznych młynów przerabiających pszenicę z lokalnych gospodarstw. Jaja, z których ucierane są żółtka i ubijana piana, pochodzą z gospodarstw z terenu gminy Rogów. Sekretem wyśmienitego wypieku jest odpowiednie ubicie piany oraz gotowanie babki w formie w odpowiedniej ilości wody, tak nieco ponad godzinę. Babka przygotowywana jest na święta, rodzinne spotkania i przyjęcia, a także na imprezy gminne, powiatowe i jarmarki wojewódzkie. „Najczęściej wykonuję ją zimą i wiosną i nie może zabraknąć jej na święta zarówno Bożego Narodzenia jak i Wielkanoc” (Wywiad przeprowadzony z mieszkańcami Rogowa).” Wiedzieliście?? Czyli baka gotowana to nasz regionalny „wypiek”. Zapraszamy zatem do nabycia foremki z przepisem, lub skorzystania z poniższego.

 

czytaj całość »
Meal prep 0
Meal prep

Meal prep

Taka ciekawostka podpatrzona w necie. Z Ameryki. Gotowe danie. W słoiku lub pudełku. Meal prep to skrót od meal preparation, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza przygotowywanie posiłku. W praktyce chodzi o poświęcanie jak najmniej czasu na spędzaniu w kuchni i gotowaniu, wystarczą nam średnio dwa dni. Meal prep pozwala w świadomy sposób zarządzać swoim jadłospisem. Wymaga zaplanowania posiłków na kilka dni, sporządzenia listy zakupów i wygospodarowania kilku godzin na przygotowanie dań, baz posiłków i pojedynczych składników. Można wtedy zrobić zarówno gotowe, kompletne dania, jak i przygotować bazy posiłków, które później znacząco skrócą czas ich dokończenia, a także poszczególne półprodukty. Można przygotować posiłek wcześniej. Dodatkowo w jednym garnku możemy ugotować różne warianty naszego dania. Potrawa wygląda malowniczo i dzięki przyprawom jest wyjątkowo aromatyczna. Samo przygotowanie słoików nie zajmuje dużo czasu, jednak gotowanie słoików jest dość czasochłonne trwa ok. 3 godziny. Do potrawy nie dodajemy wody, podczas gotowania wytwarza się sos warzywno-mięsny. Sprawdza się do zabrania do pracy na lunch lub na krótki wyjazd.

 

 

czytaj całość »
Blog kategorie

Produkty Browin Dystrybutor

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Swojskie przepisy
Pasztet cielęcy

Pasztet cielęcy

Nazwa tej przystawki pochodzi od francuskiego słowa „pâte”, które oznacza ciasto, masa, papka. Pierwsze pasztety przyrządzano już w starożytnym Rzymie, ale forma, którą znamy i kupujemy współcześnie – wywodzi się z Francji. Znawcą i wielbicielem pasztetów był wówczas król Ludwik XIV. Danie to było  uważane za wykwintne, a nawet za luksusowe. Istniał nawet zawód: pasztetnik. Tak nazywano osoby zajmujące się wyrobem pasztetów, uważano za przedstawicieli najbogatszej klasy. W Polsce pasztet wprowadził na stoły Jan III Sobieski, który był wielbicielem kuchni francuskiej. Tradycyjny pasztet to popularna potrawa przygotowywana na bazie jednolitej masy z gotowanego lub duszonego mięsa, z dodatkiem warzyw i przypraw. Najpopularniejszym gatunkiem mięsa wykorzystywanego do jego przygotowywania jest mięso z królika i wieprzowina. Dziś proponujemy bardziej wykwintny a zarazem delikatny pasztet cielęcy o łagodnym smaku. Dla podkreślenia jego smaku polecamy ostrą świąteczną ćwikłę albo kwaśno-słodką konfiturę z żurawiny. Idealnie sprawdzi się również z sosem koperkowym, chrzanowym czy majonezowym.

 

Likier kajmakowo-kawowy

Likier kajmakowo-kawowy

Likier to słodka i gęsta wódka gatunkowa. Jak podają źródła internetowe „w Polsce, Litwie, Łotwie, Estonii, Białorusi i Rosji uznaje się za likiery wszystkie wódki zawierające ponad 330 g cukru w 1 litrze gotowego trunku. Natomiast w krajach anglosaskich wszystkie te wódki, które zawierają ponad 100 g cukru. Przy czym wszystkie wódki w przedziale od 25 g do 100 g cukru uznawane są za kordiały (kordiał robi się z owoców, ziół i przypraw, z lub bez dodatku alkoholu). W Niemczech i we Francji likierami nazywane są wódki o zawartości powyżej 220 g cukru”. Według tych kryteriów polska Żołądkowa Gorzka w Niemczech i Francji będzie zatem likierem. Słowo likier po łacinie „liquefacere” oznacza: mieszać. Bazą likierów jest  mocny alkoholu – czystego spirytusu lub wódkiwhisky, koniaku, rumutequili. Do bazy likieru dodaje się mieszanki ziołowe, soki i wyciągi z owoców, mleko, miódczekoladę, śmietankę, kawęcukierki czy jajka. Skoro już wiemy, że likier to po prostu mieszanka mocnego alkoholu i jakiegoś dodatku, proponujemy likier, którego składniki kojarzą się ze świętowaniem: kajmak, śmietanka i espresso. Z poniższej porcji wychodzi ok. 1,5 l likieru.

Sałatka warstwowa

Sałatka warstwowa

W gąszczu propozycji i przepisów znajdowanych w necie czy podsyłanych jako „the best” przez koleżanki, ciężko zdecydować się jaką sałatkę przyrządzić na wyjątkową okoliczność. Z jednej strony kuszą nas te lekkie na bazie miksu sałat i francuskiego dresingu, z drugiej strony te tradycyjne jarzynowe przyprawione swojskim majonezem, a jeszcze z innej takie treściwe z makaronemryżem lub wędzonymi wędlinami. Oczywiście chcielibyśmy aby wszystkim smakowała, była lekkostrawna i inna niż te do tej pory przyrządzane, niebanalna. Sałatka na wielkanocny stół, powinna być atrakcyjna z wyglądu, odzwierciedlać budzącą się za oknem wiosenną świeżość, nie mieć za dużo składników oby nie stała się kolejnym obfitym daniem świątecznym. U nas propozycja kolorowa z wiosenną rzodkiewką, szczypiorkiem, serem żółtymwędzoną piersią kurczaka, majonezowo jogurtowym sosem i oczywiście z jajkami, których jako symbolu początku, życia oraz odrodzenia się przyrody.

Chlebek do żurku

Chlebek do żurku

Zamiast klasycznych miseczek do podania żurku, możemy sami upiec chlebki, które odpowiednio uformowane, po odcięciu „pokrywek” i wydrążeniu miękkiej zawartości, będą fantastyczną ozdobą naszych świątecznych stołów. Będą świetnie się komponowały wśród świątecznych jaj faszerowanych, rolad boczkowych, wędzonych szynek i okazałych bab. Taką chlebkową miskę możemy również serwować gościom poza okresem świątecznym, jesienią i zimą. Świetnie w nich będą wyglądały zupy krem np. z dyni, grochówka z wędzonką, zupa fasolowa, leczo czy zupa cebulowa. Zaletą tych „miseczek” jest również to, że nie przeciekają, a w dodatku są całkowicie jadalne. Nasza propozycja to chlebek do żurku drożdżowy, który chętniej zjedzą dzieci, jest delikatniejszy w smaku. Polecamy jednak zrobienie chlebka na zakwasie, wtedy dodajemy zamiast wody - 250 ml zakwasu na żurek (koniecznie zrobionego z klasycznymi przyprawami do żurku, tj. liściem laurowymzielem angielskim, pieprzem, kminkiem oraz majerankiem) i trochę więcej drożdży – 20 g.

Biała kiełbasa

Biała kiełbasa

Bez niej nie ma świąt. Jest obecna w koszyczkach do święcenia pokarmów noszonych w Wielką Sobotę do kościołów oraz na świątecznym stole jako dodatek do żurku lub barszczu białego, czy zupy chrzanowej. Ponad to możemy się nią cieszyć nie tylko w Wielkanoc ale również przez cały rok. Jej delikatny smak sprawia, że dobrze sprawdza się na grilla, jako dodatek do zapiekanek, składnik farszu do nadziewania mięs. Fantastyczna będzie również zapiekana z kapustą w piwie. Kiełbasa biała wytwarzana jest z mięsa wieprzowego, czasem z dodatkiem mięsa wołowego, w osłonie z jelita wieprzowego. Przy produkcji białej kiełbasy odstępujemy się od soli peklującej. Dodajemy tylko zwykłą sól i dzięki temu w procesie parzenia uzyskujemy kiełbasę o jasnym, szarym zabarwieniu. Po sparzeniu biała kiełbasa powinna być krucha i soczysta, ale nie twarda, a mięso i przyprawy powinny być dobrze wyczuwalne. Biała kiełbasa po przekrojeniu powinna się lekko rozwarstwiać. Taki przepis chcemy Wam dziś zaproponować. Do jej produkcji potrzebujemy zaopatrzyć się w dobre jakościowo mięso wieprzowe, jelita wieprzowe, maszynkę do mielenia mięsa z sitkami o różnej średnicy, nadziewarkę do kiełbas, precyzyjną wagę do ważenia oraz termometr i garnek do parzenia kiełbasy.

 

 

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Bestsellery
ALCOTEC 48 TURBO PURE drożdże gorzelnicze
ALCOTEC 48 TURBO PURE drożdże gorzelnicze

11,50 zł

Cena regularna: 12,00 zł

Najniższa cena: 11,40 zł

9,35 zł

Cena regularna: 9,76 zł

Najniższa cena: 9,27 zł
szt.
Zaprawka  BROWIN śliwkowa 40ml  404680
Zaprawka BROWIN śliwkowa 40ml 404680

10,50 zł

Cena regularna: 11,50 zł

Najniższa cena: 11,50 zł

8,54 zł

Cena regularna: 9,35 zł

Najniższa cena: 9,35 zł
szt.
Korek z korka fi 22-25 gąsior butla wino 1szt
Korek z korka fi 22-25 gąsior butla wino 1szt

0,95 zł

0,77 zł

Alcotec Classic 48 Turbo Yeast drożdże gorzelnicze
Alcotec Classic 48 Turbo Yeast drożdże gorzelnicze

9,80 zł

7,97 zł

szt.
Zaprawka do alkoholu BROWIN CZEKOLADA 40ml
Zaprawka do alkoholu BROWIN CZEKOLADA 40ml

10,00 zł

8,13 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium