Zapraszamy do sklepu w Łodzi, ul. Ozorkowska 12, blisko skrzyżowania Przybyszewskiego-Rydza-Śmigłego

pon. - pt: 9:00-17:00, sob.: 9:00-13:00, 502 711 571

Krówka z białej czekolady

0
Krówka z białej czekolady

Mega słodki deser, który zrobimy w 20 minut. Trochę pod nadchodzące święta, trochę na osłodę ponurych wieczorów i ranków. Cieszy nie tylko smakiem ale i wyglądem. Jak donoszą liczne publikacje pistacje zawierają karotenoidy - luteinę i zeaksantynę - które wspomagają pracę oczu i zmniejszają ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej. Ponadto ze wszystkich orzechów to właśnie pistacje zawierają najwięcej potasu, który obniża ciśnienie tętnicze. Poprawiają one pracę naczyń krwionośnych, regulują poziomu cukru we krwi i prawidłową wagę ciała - mają więc wpływ na czynniki istotne dla prawidłowej pracy serca. Jednak co równie ważne, pistacje obniżają poziom cholesterolu i trójglicerydów. Co do żurawiny, pod względem wartości odżywczych suszona żurawina składa się przede wszystkim z węglowodanów prostych. Zawiera także antyoksydanty, błonnik pokarmowy i w zależności od producenta może zawierać również tłuszcze. W suszonej żurawinie nie znajdziemy białka ani cholesterolu.

Składniki (na ok. 36 szt.):

  • puszka słodzonego mleka skondensowanego
  • 4 tabliczki białej czekolady
  • 1 łyżka masła
  • szczypta soli
  • 3/4 szklanki pistacji, posiekanych
  • 1 szklanka suszonej żurawiny posiekanej

Przygotowanie:

Naczynie żaroodporne wykładamy papierem do pieczenia. Do niedużego naczynia wlewamy mleko skondensowane, pokruszoną czekoladę, masło i sól. W tzw. łaźni wodnej czyli garnku o większej średnicy niż naczynie z masą krówkową zagotowujemy wodę i umieszczamy mniej więcej 2 cm nad wodą naczynie z masą. Podgrzewamy aż do całkowitego rozpuszczenia składników masy, potrwa to ok. 5 – 8 minut. Nie radzimy stawiać garnka z masą bezpośrednio na płytę kuchenną bo mleko skondensowane ma tendencję do przypalania się. Zdejmujemy z łaźni wodnej i dodajemy pistację i żurawinę. Mieszanina będzie bardzo gęsta. Za pomocą szpatułki krówki wyłożyć do przygotowanej formy i wygładzić wierzch. Przechowujemy w lodówce przez co najmniej 2 godziny przed krojeniem, najlepiej cała noc. Zastygłą masę wyjmujemy na deskę, pozbywamy się pergaminu i kroimy ostrym nożem. Możemy podawać od razu lub przechowywać do ok. 1 miesiąca w lodówce. Lecz nigdy jeszcze nie „leżakowały” dłużej niż tydzień.

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie

Produkty Browin Dystrybutor

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Swojskie przepisy
Zapach świeżego chleba

Zapach świeżego chleba

Często na święta chcemy zrobić coś wyjątkowego. Dla większości z nas to domowy, pachnący chleb. Dodatkowo wielu z nas wkłada własnoręcznie upieczony chleb do koszyka wielkanocnego, gdzie symbolizuje on Ciało Chrystusa, będącego symbolem życia dla chrześcijan. Chleb w święconce jest wkładany aby zapewnić sobie dobrobyt i pomyślność. Źródła podają, że nie zawsze był podstawowym i codziennym pożywieniem. W biedniejszych częściach Polski, jeszcze w I połowie XX w. pojawiał w większe święta. Dziś nie sposób zliczyć rodzajów chleba, które możemy upiec: na zakwasie lub drożdżachjasny lub ciemnypszenny czy żytni? Chleb to składnik kanapek, świetnie komponuje się zarówno z wędlinamiserami, jak i warzywami. Idealny do tostów i grzanek, dzięki mieszance mąk dobrze się piecze i nie wysycha zbyt szybko. Jest również bazą do zapiekanek, jego delikatnie kwaśny smak dobrze kontrastuje z serem i pomidorami. Jako dodatek do zup, zwłaszcza w formie grzanek do kremów np. z dyni czy pomidorów. Oraz oczywiście  jako chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym czy dodatek do żurku.  Podstawową różnicą między chlebem wypiekanym na zakwasie a tym na drożdżach jest rodzaj fermentacji i składniki, które są używane do wywołania procesu wyrastania ciasta. Chleb pszenno-żytni to jeden z najczęściej spożywanych rodzajów pieczywa w Europie, szczególnie w Polsce i krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Chleb pszennożytni jest bardzo puszysty i delikatny. I taki Wam dziś proponujemy. W środku miękki, z chrupiącą skórką na zewnątrz. I bosko pachnie w całym domu!

Nie tylko świątecznie :)

Nie tylko świątecznie :)

Na typowym polskim stole nie zabraknie jak co roku: żurku lub barszczu białego z kiełbasą i jajkiem, pieczonej białej kiełbasy, faszerowanych jaj, sałatki jarzynowejpieczonych mięs (schabów, karkówek) nadziewanych suszonymi owocami, np. morelami lub śliwkami, rolad z boczku, domowych wędzonek (szynekbaleronów, polędwic) oraz różnego rodzaju kiełbas, mazurków z bakaliami, bab wielkanocnych oraz zielonego owsa czy rzeżuchy. Ten zielony akcent na naszych stołach, to zapowiedź wiosny i odrodzenia. Aby jeszcze bardziej zazielenić ten stół, proponujemy Wam wytrawny sernik z pistacji i pieczarek. Ten sernik pistacjowy z grzybami i fetą oraz parmezanem to pikantna rozkosz, która z pewnością skradnie show na świątecznym stole. Kremowe nadzienie w połączeniu ze słoną fetą i chrupiącą pistacjową skórką sprawia, że ten pikantny sernik jest niezapomnianym przeżyciem. W naszej ofercie znajdziecie pistacje w łupinkach solone i bez łupin oraz bez soli, które wykorzystacie do tej przystawki.

Polędwiczka wieprzowa dojrzewająca

Polędwiczka wieprzowa dojrzewająca

Jeśli szukacie inspiracji na wędliny robione domowym sposobem, mam dla Was propozycję na polędwiczkę wieprzową w przyprawach. Polędwiczka wieprzowa suszona, to rewelacyjny pomysł na dojrzewająca wędlinę, którą bez problemu zrobisz samodzielnie w domu. Do jej przygotowania potrzebna będzie tylko dobrej jakości wieprzowa polędwiczka i przyprawy. I czas, na te święta już niestety nie zdążycie, aby ją spożywać potrzeba 10 dni od pierwszej czynności. Już starożytni Rzymianie i Grecy stosowali techniki dojrzewania mięsa, aby przedłużyć jego trwałość i poprawić smak. Wędliny dojrzewające mają swoje korzenie w tradycji europejskiej, zwłaszcza we Włoszech, Hiszpanii i Francji, gdzie produkuje się wiele znanych i cenionych wędlin dojrzewających. Dojrzewanie wędlin to proces długotrwały, który zwykle trwa od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Podstawowym krokiem w produkcji wędlin dojrzewających jest peklowanie, czyli natarcie mięsa solą oraz przyprawami będącymi naturalnymi konserwantami. W wyniku peklowania mięso traci część wody, co sprzyja wydobywaniu smaku. Następnie mięso poddawane jest powolnemu suszeniu, które odbywa się w warunkach kontrolowanej wilgotności i temperatury. Proces ten pozwala na dalsze odparowanie wody oraz rozwój pożądanych bakterii, które przyczyniają się do fermentacji. To właśnie ten etap dojrzewania decyduje o charakterystycznym smaku i aromacie wędlin dojrzewających. W Polsce także istnieje długa tradycja wytwarzania wędlin dojrzewających. Kiełbasa lisieckaszynka dojrzewająca z Podlasia czy kiełbasa tzw. „palcówka” to przykłady rodzimych produktów. Wyróżniają się one wyrazistym smakiem, poprzez zastosowanie popularnych przyprawpieprzumajeranku i czosnku granulowanegopapryki i czasu dojrzewania.

Płatki nie tylko do ciasteczek

Płatki nie tylko do ciasteczek

Płatki migdałowe powstają z migdałów, które są obrane, blanszowane, a następnie pokrojone na cienkie plasterki. Chociaż my pokusiliśmy się wykorzystać płatki w najbardziej typowy sposób, czyli dodając je do posypania kruchych ciasteczek, istnieje wiele innych sposobów ich użycia. Płatki migdałowe to bardzo wszechstronny składnik w kuchni, nie tylko pięknie wyglądają, ale i dodają delikatnego smaku oraz chrupkości. W cukiernictwie płatki dodają elegancji i delikatnego orzechowego akcentu. Wykorzystamy je do dekoracji wypieków, tortów, ciast, muffinek, serników czy mazurków. Można je wmieszać do masy w keksach, ciastach ucieranych czy francuskich wypiekach. Idealne do ryżu z jabłkami i cynamonem, zapiekanych gruszek czy jabłek. W wytrwanej kuchni sprawdzą się jako  panierka do mięsa lub ryb. Do sałatek, lekko podprażone płatki świetnie pasują do sałatek z rukolą, kozim serem, burakami, pomarańcząPłatki polecane są również do dań orientalnych w curry, ryżach, daniach z jagnięciną, gdzie często używa się ich jako dodatku lub posypki. Dodają smaku potrawą z fasolki szparagowej, brokułów, szpinaku czy makaronów z pesto. My podrzucamy przepis na typowe wypieki z okolic świąt wielkanocnych.

Zakwas na świąteczną zupę

Zakwas na świąteczną zupę

Żurek wielkanocny czy barszcz biały, to specjalność naszej polskiej kuchni znana od pokoleń. Ich charakterystyczny smak i aromat wiąże się przede wszystkim z Wielkanocą. Ale nie od zawsze były one świątecznym specjałem. Zakwaszana zupa mączna to specjalność regionalnej kuchni polskiej, ale i białoruskiej, czeskiej czy słowackiej. Nazwa jej pochodzi od niemieckiego słowa sauer, czyli kwaśnyzakwaszanyukiszony. Na wielkanocnym stole żur symbolizował zakończenie okresu postu. Na początku popularny była na Śląsku. Często więc znaleźć możemy informacje, że żur jest śląski. Natomiast tradycyjny, wielkanocny biały barszcz jest potrawą staropolską. Pierwszy znany przepis wskazuje, że przyrządzało się go z gotowanych roślin: barszczu zwyczajnego, lebiody i komosy. Z czasem zaczęto go przygotowywać na esencjonalnym wywarze mięsnym, czyli tym w czym gotowała się świąteczna szynka, z dodatkiem suszonych grzybów i kiełbasy białejzakwaszaną (np. kwasem ogórkowym lub kapuścianym). Zupa zabielana bywa śmietaną. Niezbędne przyprawy to sól, pieprzziele angielskiemajeranek i liść laurowy. Co gości na naszych wielkanocnych stołach? Zazwyczaj żurek, a nie barszcz biały. Barszcz biały czy żur często wzbogacane są dodatkami takimi jak biała kiełbasa, jajko, ziemniaki czy majeranek, co sprawia, że są pożywnymi i sycącymi posiłkami. Zatem czas na zakwas. Obecnie barszcz biały robi się z zakwasu na mące pszennej a żur z zakwasu na mące żytniej. Mamy dla Was uniwersalna propozycję przygotowania takiego zakwasu, a który bardziej lubicie, ten zrobicie. Zakwas należy nastawić najpóźniej na 5 dni przed świętami. Można go zrobić również wcześniej i przechować do ok. dwóch tygodni w lodówce.

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Bestsellery
Butelka MONOPOLOWA do wódki 0,5L bez zakrętki - w sklepie stacjonarnym
Butelka MONOPOLOWA do wódki 0,5L bez zakrętki - w sklepie stacjonarnym

1,30 zł

Cena regularna: 1,80 zł

Najniższa cena: 1,30 zł

1,06 zł

Cena regularna: 1,46 zł

Najniższa cena: 1,06 zł
szt.
KLIPSY do zaciskarki wędliniarskiej Browin 60 szt.
KLIPSY do zaciskarki wędliniarskiej Browin 60 szt.

5,50 zł

4,47 zł

szt.
Zaprawka  BROWIN śliwkowa 40ml  404492
Zaprawka BROWIN śliwkowa 40ml 404492

10,50 zł

Cena regularna: 11,50 zł

Najniższa cena: 11,50 zł

8,54 zł

Cena regularna: 9,35 zł

Najniższa cena: 9,35 zł
szt.
osłonka POLIAMIDOWA 1m fi 95mm  wędliniarska 120°C
osłonka POLIAMIDOWA 1m fi 95mm wędliniarska 120°C

1,90 zł

1,54 zł

szt.
BLACK LABEL TURBO  18% 90g drożdże gorzelnicze
BLACK LABEL TURBO 18% 90g drożdże gorzelnicze

11,00 zł

Cena regularna: 11,60 zł

Najniższa cena: 11,60 zł

8,94 zł

Cena regularna: 9,43 zł

Najniższa cena: 9,43 zł
szt.
Alcotec 24 Pure Express drożdże gorzelnicze
Alcotec 24 Pure Express drożdże gorzelnicze

15,00 zł

12,20 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium