Zapraszamy do sklepu w Łodzi, ul. Ozorkowska 12, blisko skrzyżowania Przybyszewskiego-Rydza-Śmigłego

pon. - pt: 8:00-17:00, sob.: 9:00-13:00, 502 711 571

Ogórki małosolne z miodem 0
Ogórki małosolne z miodem

Kiszenie nie jest ani pracochłonne ani drogie. Do kiszenia nadają się zarówno warzywa – kapusta, ogórki, pomidory, papryka, cukinia, bakłażany, kalafiory, buraki jak i grzyby i niektóre owoce np. jabłka, śliwki, gruszki, wiśnie, cytryny i winogrona. Naturalny kwas mlekowy konserwujący kiszonki reguluje trawienie, pobudza apetyt i zapobiega rozwojowi bakterii gnilnych w przewodzie pokarmowym. Kiszonki zawierają sporo witamin z grupy B (B1, B2, B3), a także są źródłem innych witamin (C, E czy A) oraz rozmaitych pierwiastków – magnezu, potasu, fosforu czy wapnia. Przy tym kiszonki mają niewiele kalorii, a są bogate w błonnik, który ułatwia trawienie. Kisi się tylko ogórki gruntowe. Najodpowiedniejsze są te o słabo rozwiniętych komorach nasiennych, mające ok. 10 cm długości, niedojrzałe, zielone i twarde. Kiszonka uda się z każdym rodzajem soli. Powinniśmy jednak wybrać do tego sól najbardziej wartościową dla naszego zdrowia, czyli zawierającą jak największą liczbę pierwiastków i mikroelementów. Jako przypraw do kiszenia, oprócz soli, kopru, czosnku i chrzanu możemy dodać liście czarnej porzeczki, dębu, wiśni, winogron, szałwii, cząbru, liście laurowe i pieprz ziarnisty. Ogórki kisimy w słoikach, glinianych garnkach, beczkach plastikowych do spożywki, dodatkowo możemy użyć worków foliowych do kiszonek. Nie tylko uchronią one beczkę przed zabrudzeniem i porysowaniem przedłużając tym samym jej funkcjonalność, ale także ochronią kiszonki przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.Ogórki w foliowym worku to zwiększenie szczelności beczki, a co za tym idzie przedłużona świeżość kiszonek przygotowanych we własnym domu. 

czytaj całość »
Beza z erytrytolem 0
Beza z erytrytolem

Pominięcie cukru w pieczeniu bezy i zastąpienie go erytrytolem jest rozwiązaniem dla osób, które muszą unikać cukru. Erytrytol to naturalny słodzik należący do grupy alkoholi cukrowych, konkretnie polioli (podobnie jak ksylitol). Jego słodycz zbliżona jest do sacharozy (czyli cukru białego), ma bardzo niski indeks glikemiczny.  Nie jest metabolizowany w organizmie człowieka. Dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego (ok. 90%) i praktycznie w całości jest wydalany z moczem w postaci niezmienionej. Erytrytol jest dobrym rozwiązaniem dla diabetyków i miłośników diety keto. Poniższy przepis zadowoli wszystkich, bez względu na powód z jakiego ograniczają cukier.

czytaj całość »
Szybki obiad keto 0
pesto

Pesto szybki pomysł na aromatyczny obiad. Polecane dla wegan, wegetarian, osób lubiących kuchnię śródziemnomorską i tych dbających o figurę, w wersji keto z makaronem typu konjac. Pesto to zielony sos z Genui we Włoszech, którego głównym składnikiem jest bazylia. Dodane do niego suszone pomidory są sycylijską czerwoną odmianą pesto. Kiedyś tradycyjnie ucierany w marmurowym  moździerzu, dziś to przydatne urządzenie zastąpił blender. Obecnie pesto robione jest min. z pietruszki, jarmużu, groszku zielonego, rukoli a zamiast orzeszków piniowych używa się np. ziaren słonecznika czy migdałów. Ale czy wtedy nazwa pesto jest właściwa? Najważniejsze jednak aby smakowało odbiorcy. Tak więc poniżej tradycyjny przepis dla klasyków gatunku, natomiast wszyscy szukających nowych doznań smakowych mogą tworzyć swoje kompozycje.

czytaj całość »
Cieciorella deser czekoladowy 0
Cieciorella deser czekoladowy

Cieciorella lub chocorella jest doskonałym wegańskim deserem. Stanowi dodatek do kanapek, naleśników, ciasteczek wegańskich, ciast domowych, babeczek, koktajli na bazie owoców. Nazywana bywa również nutellą z cieciorki. Ciecierzyca, inaczej cieciorka lub groch włoski, posiada liczne właściwości zdrowotne. Ciecierzyca jest rośliną wysokobiałkową, w sporych ilościach posiada składniki, które zapobiegają zaparciom, sprzyjają odchudzaniu, obniżają ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Daktyle zawierają cukry proste, czyli bardzo łatwostrawne, dające energię w krótkim czasie po spożyciu. Przy tym wartość energetyczna daktyli jest większa niż w tej samej ilości mięsa wołowego, kurczaka, chleba czy ryżu. Z tego względu polecane są przy dużym wysiłku fizycznym. Na przygotowanie deseru potrzebujemy ok. 15 min. (oczywiście nie wliczamy w ten czas, czas gotowania cieciorki).

czytaj całość »
Salami - niekoniecznie z osła 0
Salami

Salami to sucha, długo dojrzewająca kiełbasa, która przybyła do Polski z Włoch. Do jej produkcji wykorzystuje się najczęściej mięso wieprzowe, rzadziej wołowe, drobiowe, końskie oraz dziczyznę. Nazwa pochodzi od włoskiego czasownika salare – solić. W wielu miejscach panuje przekonanie o tym, że powstaje z osłów, jednak z ich mięsa powstaje tylko jeden rodzaj kiełbasy - salame di asino. Tradycja wyrobu salami pochodzi z północnych Włoch, później jego produkcja upowszechniła się na Węgrzech, w Niemczech czy w Hiszpanii. Salami na zdjęciu powstało z 15 kg wieprzowiny i było wędzone w wędzarni automatycznej, zrębkami olchowymi.

czytaj całość »
Foccacia - smak urlopu we Włoszech 0
Foccacia

Focaccia to rodzaj drożdżowego, płaskiego chlebka z oliwą i przyprawami, który przypomina ciasto stanowiące podstawę pizzy. Wywodzi się od starożytnego Panis Foacacius płaskiego chleba pieczonego w popiele w środku paleniska, które po łacinie tłumaczy się właśnie Foccacia. Najpopularniejszymi dodatkami do tego chlebka jest głównie sól i oliwa, ale w wielu odmianach odnajdziemy także zioła, warzywa czy ser. Poniżej przepis dla wszystkich: wegan, wegetarian i mięsożerców ;) Jako główny posiłek lub przystawka do dań mięsnych.

czytaj całość »
Konfitura truskawkowa - lato zamknięte w słoikach 0
Konfitura truskawkowa

Sezon na przetwory można uważać za rozpoczęty. Do konfitur możemy używać wszystkich owoców.  Można je przygotowywać z jednego rodzaju owoców lub łączyć według smaku i upodobań. Najważniejsze aby wybrać owoce zdrowe, dojrzałe o ładnym kolorze, które zagwarantują nam idealny smak, aromat i nie popsują się podczas przechowywania. Przygotowując konfiturę  większe owoce należy pokroić na cząstki, natomiast mniejsze można pozostawić całe. Jednak jeśli ktoś nie jest amatorem całych owoców w przetworach, najczęściej dzieci lubią gładką konsystencję, można zmiksować całość. Należy wtedy pamiętać o dodaniu cukru z górnej granicy zalecanej przez producenta Frukta-Żelu. Na przygotowanie konfitury z kilograma truskawek trzeba przeznaczyć ok. 1 godz. (od przygotowania słoików, poprzez oczyszczenie owoców, gotowanie i zamknięcie w słoiku).

czytaj całość »
Blog kategorie

Produkty Browin Dystrybutor

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Swojskie przepisy
Kiszona rzodkiewka

Kiszona rzodkiewka

Rzodkiewki to jedne z nowalijek, kojarzą nam się z początkiem wiosny. Posiadają one liczne właściwości i wartości odżywcze. Te małe, niepozorne warzywa mają mało kalorii, a są skarbnicą witamin i minerałów, m.in. potasu, dlatego powinny włączyć je do diety zwłaszcza nadciśnieniowcy. Poza tym rzodkiewki zawierają sporo związków siarki, dlatego wzmocnią wypadające włosy i łamiące się paznokcie. Współczesna fitoterapia poleca rzodkiewki także na niestrawność i pobudzenie apetytu. Rzodkiewka to warzywo, które nadaje potrawie wyrazistego smaku. Najprostszym przepisem z wykorzystaniem tego warzywa jest twarożek z rzodkiewką. Natomiast liście rzodkiewki można wykorzystać do przygotowania zielonego pesto, które świetnie sprawdzi się jako sos do makaronu lub pasta kanapkowa. Aby wykorzystać w pełni możliwości tego warzywa o dość nietypowej porze dla tego procesu, proponujemy ukiszenie tych nowalijek. Kiszona rzodkiewka będzie wiosenną alternatywą dla jesiennych kiszonych ogórków czy kapusty.

Siarkowanie wina Od Teorii do Praktyki

Znaczenie Siarkowania w Procesie Winifikacji

Siarkowanie wina jest kluczowym elementem procesu winifikacji, odgrywającym zasadniczą rolę w zachowaniu jakości i stabilności gotowego produktu. Jest to etap, który pomimo swojej technicznej natury, ma bezpośredni wpływ na walory sensoryczne wina. Siarkowanie, czyli dodawanie dwutlenku siarki (SO2) do wina, jest praktykowane od setek lat. Jego głównym celem jest ochrona wina przed działaniem szkodliwych mikroorganizmów oraz procesami utleniającymi, co jest szczególnie ważne w kontekście długotrwałego przechowywania wina.

Domowy wyrób sera - podstawowe pojęcia, które wprowadzą Cię w to satysfakcjonujące hobby

Serowarstwo, czyli biotechnologia, używana już  8000 lat temu

Serowarstwo, miało swój początek już w starożytności, przez co może być nazywane starożytną sztuką przetwarzania mleka i jest jednym z najstarszych przykładów biotechnologii używanej przez człowieka. Początki serowarstwa sięgają około 8000 lat wstecz, a pionierami tej techniki byli pierwsi hodowcy bydła, którzy zaczęli eksperymentować z fermentacją mleka w celu przedłużenia jego trwałości i poprawy smaku. Od egipskich grobowców, przez antyczną Grecję i Rzym, aż po średniowieczne klasztory, ser był cenionym produktem, który ewoluował i doskonalił się na przestrzeni wieków.

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Bestsellery
ALCOTEC 48 TURBO PURE drożdże gorzelnicze
ALCOTEC 48 TURBO PURE drożdże gorzelnicze

11,50 zł

Cena regularna: 12,00 zł

Najniższa cena: 11,40 zł

9,35 zł

Cena regularna: 9,76 zł

Najniższa cena: 9,27 zł
szt.
Zaprawka  BROWIN śliwkowa 40ml  404680
Zaprawka BROWIN śliwkowa 40ml 404680

10,50 zł

Cena regularna: 11,50 zł

Najniższa cena: 11,50 zł

8,54 zł

Cena regularna: 9,35 zł

Najniższa cena: 9,35 zł
szt.
Korek z korka fi 22-25 gąsior butla wino 1szt
Korek z korka fi 22-25 gąsior butla wino 1szt

0,95 zł

0,77 zł

Alcotec Classic 48 Turbo Yeast drożdże gorzelnicze
Alcotec Classic 48 Turbo Yeast drożdże gorzelnicze

9,80 zł

7,97 zł

szt.
Zaprawka do alkoholu BROWIN CZEKOLADA 40ml
Zaprawka do alkoholu BROWIN CZEKOLADA 40ml

10,00 zł

8,13 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium