Zapraszamy do sklepu w Łodzi, ul. Ozorkowska 12, blisko skrzyżowania Przybyszewskiego-Rydza-Śmigłego

pon. - pt: 8:00-17:00, sob.: 9:00-13:00, 502 711 571

Konfitura truskawkowa - lato zamknięte w słoikach

0
Konfitura truskawkowa

Sezon na przetwory można uważać za rozpoczęty. Do konfitur możemy używać wszystkich owoców.  Można je przygotowywać z jednego rodzaju owoców lub łączyć według smaku i upodobań. Najważniejsze aby wybrać owoce zdrowe, dojrzałe o ładnym kolorze, które zagwarantują nam idealny smak, aromat i nie popsują się podczas przechowywania. Przygotowując konfiturę  większe owoce należy pokroić na cząstki, natomiast mniejsze można pozostawić całe. Jednak jeśli ktoś nie jest amatorem całych owoców w przetworach, najczęściej dzieci lubią gładką konsystencję, można zmiksować całość. Należy wtedy pamiętać o dodaniu cukru z górnej granicy zalecanej przez producenta Frukta-Żelu. Na przygotowanie konfitury z kilograma truskawek trzeba przeznaczyć ok. 1 godz. (od przygotowania słoików, poprzez oczyszczenie owoców, gotowanie i zamknięcie w słoiku).

Składniki:

1 kg truskawek

0,35 kg – 0,5 kg cukru

½ łyżeczki kwasku cytrynowego

opakowanie Frukta-Żelu

Przygotowanie

Owoce umyć, usunąć szypułki. Większe owoce rozdrobnić. Frukta-Żel wymieszać z owocami, całość zagotować intensywnie mieszając. Do zagotowanych owoców dodać od 0,35 kg do 0,5 kg cukru, gotować kilka minut do całkowitego rozpuszczenia. Dodać kwasek cytrynowy. Gorącą konfiturę napełnić słoiki, zakręcić i postawić do góry dnem lub pasteryzować. Z 1 kg owoców powinno wyjść ok. 4 słoiczków 200 ml. Przepis na konfiturę oczywiście na opakowaniu Frukta-Żelu.  

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie

Produkty Browin Dystrybutor

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Swojskie przepisy
Tyrolska w słoiku

Tyrolska w słoiku

Pogoda sprzyja wycieczkom i sezonowi na działce. Wiosna to wzmożony okres pracy w ogródkach przy wysiewie nasionwarzywziół i kwiatów. To również prace porządkowe, usuwanie uschniętych gałęzi i sadzenie drzewek oraz krzewów owocowych. Tak więc aby całkowicie zaangażować się w porządki warto zabrać ze sobą na działkę gotowe jedzenie w słoikach, aby nie tracić czasu na zakupy ani dodatkowe czynności kuchenne. Klasyczna mielonka tyrolska, którą proponujemy jest dla wielu wspomnieniem dzieciństwa. Zabierana na pikniki, jako wkład do kanapek na wycieczki szkolne, obozy czy jako prowiant na dłuższe podróże. Rewelacyjnie smakuje ze świeżym pieczywem i ogórkiem kiszonym.

Koncentrat porzeczka czarna

Koncentrat porzeczka czarna

Kolejna odsłona koncentratów do nalewek Profimator, czyli naturalnych zaprawek przeznaczonych do wykonania domowych nalewek czy likierów. Po zmieszaniu koncentratu z dowolnym alkoholem (wódkąginemrumemtequilą) otrzymujemy gotowy do wypicia produkt. Ci, którzy przygotowują nalewki własnoręcznie, od podstaw, odważając skrzętnie produkty: owocezioła czy orzechy, odmierzając alkohol i pilnując terminów zlewania i odliczając czas dojrzewania doskonale wiedzą ile radości to nam przynosi. Ale nie raz możemy spróbować prostszych rozwiązań, takich jak wspomniane koncentraty do nalewek Porfirmator, otrzymując nalewkę gotową do spożycia w kilka chwil. Nalewki z koncentratów mają wyjątkowy smak, piękny kolor i niesamowity aromat. Dodatkowo nalewki wykonane z zaprawki Profimator zachowują smak, aromat i wszystkie wartości odżywcze składników z jakich są wykonane. Kolejną zaletą tych produktów jest dostępność  w wielu smakach oraz to, że skład to głównie owoce i soki, bez sztucznych dodatków czy barwników.

Gofry dla wszystkich

Gofry dla wszystkich

Gofry to rodzaj pulchnych lub chrupkich wafli. Typowe gofry przygotowuje się z ciasta naleśnikowego. Mąkę, cukier, stopione masło lub olej, żółtka jaj, mleko i sól miesza się razem, a następnie dodaje się białka jaj ubite na pianę. Aby przygotować gofry musimy zaopatrzyć się w urządzenie zwane gofrownicą. Gofrownica nadaje ciastu charakterystyczny kształt – zazwyczaj to prostokątkwadratkoło czy serduszka ułożone w kwiatek z kratownicą. Gofry podaje się na ciepło z różnymi słodkimi dodatkami, na przykład bitą śmietaną, owocami, dżememkremem czekoladowym, masłem orzechowym, lodami, cukrem pudrem, polewąorzechami. Na Listę polskich produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi trafiły „gofry pruskie” wytwarzane na Warmii. Jak czytamy na stronie Ministerstwa „Jedną z tradycji kulinarnych podtrzymywanych w domostwach w czasach powojennych był wypiek pewnego rodzaju wafli, zwanych goframi. Powszechne było posiadanie przez każdą gospodynię specjalnej żeliwnej gofrownicy, nazywanej niegdyś żelazkiem. Przy jej użyciu wypiekano dzieciom charakterystyczne dla formy kraciaste serduszka z ciasta podobnego do naleśnikowego. Gospodynie wypiekały je zgodnie z recepturą wytłoczoną na wieczku urządzenia, wykorzystując do sporządzania ciasta odpowiednie proporcje mąki, mleka, jaj, masła i drożdży. Gofrownica była żeliwnym urządzeniem, składającym się z dwóch płaskich, okrągłych form złączonych zawiasami, z wypustkami w fajerce, którą można umieścić bezpośrednio nad ogniem. Gofrownicę nagrzewano do odpowiedniej temperatury, natomiast formy zasmarowywano kawałkiem świeżej wieprzowej słoniny, skórką bądź gęsim olejem, po czym nalewano ciasto, rozprowadzając je po całej płaszczyźnie. Czas wypieku na jednej stronie był odliczany od momentu zamknięcia urządzenia, zgodnie z modlitwą Zdrowaś Mario, do słów „błogosławiony owoc żywota Twojego Jezus”. Następnie przewracano formę na drugą stronę. Z końcem modlitwy wafle były upieczone. Obecnie już w niewielu domach dawne gofrownice są używane do wypieku pruskich gofrów. Zastąpiły je bardziej nowoczesne, ale receptura została bez zmian. Zgodnie z nią, by przygotować właściwej konsystencji ciasto, należy je sporządzić z: 1 kg mąki, 21/4 l mleka, 6-8 jaj, 375 g masła, 1 łyżki drożdży. Można podawać posypane cukrem pudrem z dodatkiem konfitursyropubitej śmietany.” Nasz przepis choć pieczony w gofrownicy o kształcie serc nie ma nic wspólnego z tym regionalnym, ale nie jest powiedziane, że jeszcze kiedyś wrócimy do jego wykonania.

Tarta po wielkanocna

Tarta po wielkanocna

Tarta to znany nam wypiek wywodzący się z kuchni francuskiej, który doskonale smakuje na słodko, jak i w wersji wytrawnej. Podstawą tarty jest kruche, drożdżowe lub francuskie ciasto, które wypieka się w niskiej, o fałdowanych brzegach formie do pieczenia. Tarta na słodko – z owocamiczekoladą, bitą śmietaną to doskonała propozycja na deser, z kolei tarta na ciepło z mięsnym i warzywnym nadzieniem to świetny pomysł na obiad lub kolację. Do takiej wytrawnej tarty możemy dodać usmażone kawałki kurczakakawałki pieczeniwędlinyszynkę, bekon czy kiełbasa, a także ryby - wędzone lub z puszki. Tartę wytrawną można komponować właściwie dowolnie - to doskonały pomysł na tzw. „wietrzenie magazynów" np. lodówki - możemy dodać do niej resztki składników, które pozostały z przygotowania innych dań oraz z minionych świąt. Nasza tarta jest oparta o takie właśnie składniki: sparzoną białą kiełbasę, pieczarki, cebulkę, jajka i żółty ser wymieszany z mleczno-śmietanowym sosem.

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Bestsellery
ALCOTEC 48 TURBO PURE drożdże gorzelnicze
ALCOTEC 48 TURBO PURE drożdże gorzelnicze

11,50 zł

Cena regularna: 12,00 zł

Najniższa cena: 11,40 zł

9,35 zł

Cena regularna: 9,76 zł

Najniższa cena: 9,27 zł
szt.
Zaprawka  BROWIN śliwkowa 40ml  404680
Zaprawka BROWIN śliwkowa 40ml 404680

10,50 zł

Cena regularna: 11,50 zł

Najniższa cena: 11,50 zł

8,54 zł

Cena regularna: 9,35 zł

Najniższa cena: 9,35 zł
szt.
Korek z korka fi 22-25 gąsior butla wino 1szt
Korek z korka fi 22-25 gąsior butla wino 1szt

0,95 zł

0,77 zł

Alcotec Classic 48 Turbo Yeast drożdże gorzelnicze
Alcotec Classic 48 Turbo Yeast drożdże gorzelnicze

9,80 zł

7,97 zł

szt.
Zaprawka do alkoholu BROWIN CZEKOLADA 40ml
Zaprawka do alkoholu BROWIN CZEKOLADA 40ml

10,00 zł

8,13 zł

szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium