Zapraszamy do sklepu w Łodzi, ul. Ozorkowska 12, blisko skrzyżowania Przybyszewskiego-Rydza-Śmigłego

pon. - pt: 9:00-17:00, sob.: 9:00-13:00, 502 711 571

Kruche z budyniem i truskawkami

0
Kruche z budyniem i truskawkami

Dla miłośników słodkiego małego co nieco oraz fanów truskawek, którzy już wypatrują kolejnego sezonu, mamy pachnącą propozycję. Z badań archeologów wynika, że już w epoce neolitu, z ziarna zboża robiono pierwsze placki, które wypiekano na węglach, w popiele i na rozżarzonym kamieniu. Z czasem, do ciasta na pieczywo, zaczęto dodawać miód – tak właśnie powstało pierwsze pieczywo cukiernicze. Nasza propozycja to wypiek z kruchego ciasta. Kruche ciasto może być wykorzystywane do deserów, dań na słodko i wytrawnie. Sprawdza się idealnie do tart, pasztecików, paluszków, a także spodów pod ciasta owocowe, ciastek, ciasteczek, babeczek do kremów czy bitej śmietany, spodów do serników, tortów.

Składniki:

Ciasto:

nadzienie:

  • 3 budynie śmietankowe bez cukru
  • 4 łyżki cukru
  • 3,5 szkl. wody
  • 750 g truskawek

Przygotowanie:

Ciasto kruche zarabiamy jak najszybciej aby zbyt mocno go nie przegrzać. W misce umieszczamy 2 szklanki mąki pszennej, dodajemy sól, proszek do pieczenia i cukier. Wbijamy jajko i dodajemy posiekaną kostkę masła. Musimy pamiętać, żeby jajko, jak i masło mogą być wyjęte prosto z lodówki. Ciasto wyrabiamy ręcznie albo za pomocą malaksera. Po wyrobieniu ciasto dzielimy na dwie części w stosunku 1:3. Mniejszy kawałek zawijamy w folię i umieszczamy w zamrażalniku, będzie kruszonką.  Ciasto leżakuje w lodówce ok. 1 godziny. Po godzinie wyjmujemy ciasto z lodówki. Dno formy wykładamy papierem do pieczenia. Ciasto rozwałkowujemy na grubość ok. 5 mm i wykładamy nim dno. Wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 190°C i pieczemy około 10 minut. W tym czasie gotujemy budyń. 3 szklanki mleka wlewamy do rondelka i wsypujemy 4 łyżki cukru. W pozostałym mleku mieszamy budynie i wlewamy do prawie wrzącego mleka w rondelku. Dokładnie mieszamy aby nie powstały grudki. Truskawki umyjemy, usuwamy szypułki. Owoce osuszamy ręcznikiem papierowym i kroimy na mniejsze kawałki. Na podpieczony spód wykładamy budyń i truskawki. Pozostałe ciasto ścieramy na tarce i posypujemy truskawki. Formę z ciastem umieszczamy w piekarniku nagrzanym do 180°C, na środkowej półce. Ciasto piecz przez 45 minut do 55 minut. Kruszonka powinna się ładnie zarumienić. Po upieczeniu można od razu wyjąć formę z piekarnika. Posypujemy cukrem pudrem.

 

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie

Produkty Browin Dystrybutor

Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Swojskie przepisy
Miód malina

Miód malina

Jeśli nie macie pomysłu na słodki prezent dla dziadków, którzy zapewne mają już wszystko, mamy pewną propozycję. To samodzielnie wykonany słoiczek miodu z malinami. Z takiego prezentu ucieszy się nie tylko babcia czy dziadek, ale każdy obdarowany. Nasze maliny zebraliśmy latem i poddaliśmy je termicznej obróbce suszenia w suszarce do grzybów, to dość czasochłonny proces, ale naprawdę warto. Takie maliny możemy zimą użyć jako dodatek do herbatkijogurtówowsianek czy w własnoręcznie wykonanej tabliczki czekolady. Jeśli chodzi o miód, to myliśmy wielokwiatowego z własnej pasieki. Polecamy użycie miodu ze sprawdzonego źródła. Nie jest istotne jakiego rodzaju miodu użyjemy (rzepakowego, lipowego, wielokwiatowego czy wrzosowego), ale lepiej sprawdzi się ten jaśniejszy. Ten prezent łączy w sobie wzmacniające właściwości miodu wielokwiatowego z bogactwem witamin zawartych w malinie. Sprawdzi się przy przeziębieniach. Maliny wykazują działanie przeciwzapalne. Miód wielokwiatowy, uznany za naturalny antybiotyk, hamuje rozwój bakterii, grzybów, wirusów. Pomaga leczyć alergie, przewlekłe stany zapalne gardła, przeziębienia oraz choroby serca. Nasza propozycja jest zatem idealnym prezentem dla naszych najbliższych.

Bigos z kiszonej kapusty

Bigos z kiszonej kapusty

Nie bez powodu 20 stycznia obchodzimy święto bigosu. Zimowa pora to idealna pora na takie syte, energetyczne jedzenie. Podanie głosi, że bigos został wymyślony w XV wieku przez gospodynię, która chciała z oszczędności wykorzystać resztki jedzenia, jakie pozostały jej po świętach. Do przygotowywania bigosu używa się poszatkowanej kiszonej kapusty, suszonych borowików i podgrzybków, mięsa wieprzowego lub dziczyzny, kiełbasysuszonych śliwek oraz mieszanki przypraw takich jak kminekliść laurowyziele angielskiepieprz. Dodatek czerwonego wina o niskiej zawartości alkoholu dodatkowo podkręca smak potrawy. Bigos, aby był aromatyczny, powinien gotować się na wolnym ogniu przez około 4 godziny. Najczęściej porcja bigosu, którą przygotowujemy jest na tyle duża, że nawet przy dużej imprezie zostaje nam spora część tego przepysznego dania. Najlepiej w tej sytuacji zaraz po zagotowaniu przełożyć bigos do słoików i mocno zakręcić.

Może melasy?

Może melasy?

Jaki słodzik najbardziej lubicie do kawy? Biały cukier czy trzcinowymiódksylitolerytrytolsyrop klonowy a może melasę? Chcemy przybliżyć Wam historię oraz zastosowanie tego syropu. Wynalezienie melasy przypisuje się mieszkańcom starożytnych Indii, jednak prawdziwą popularność zdobyła ona w czasach rozwijających się imperiów kolonialnych. Głównym ośrodkiem produkcji cukru stały się wtedy Wyspy Karaibskie, skąd oba cenne składniki transportowane były do Europy. Opracowano również sposób fermentowania melasy, która stała się podstawowym składnikiem rumu – cieszącego się wówczas ogromną popularnością. Proces produkcji cukru rozpoczyna się od ekstrakcji soku z buraków lub trzciny, który następnie jest oczyszczany i zagęszczany. W trakcie krystalizacji cukru, z roztworu oddzielają się kryształy cukru, a pozostały ciemny płyn, bogaty w cukry nierozpuszczalne i inne składniki, to właśnie melasa. Proces ten jest powtarzany kilkakrotnie, aby za każdym razem uzyskać inny rodzaj melasy. Ciemna melasa powstaje w wyniku drugiego wrzenia i jest ciemniejsza, gęstsza i mniej słodka niż jasna lub zwykła melasa. Jej smak dominuje, więc trzeba uważać podczas gotowania aby nie przesadzić z ilością. Melasa dobrze komponuje się z imbirem, jest idealna do piernikowego ciasta. Używana do fasoli pieczonej i sosów barbecue do tłustych mięs w pikantnych daniach. W domowych warunkach melasy można używać do słodzenia potraw, do zup, do marynat stosowanych do mięs i warzyw, do słodzenia kawy i herbaty, do koktajli, naleśników, müsli z jogurtemowsiankitwarogu, pierniczków i ryżu. Dziś w ofercie przepis na syrop piernikowy na bazie melasy i cukru trzcinowego do kawy, idealny na zimowe dni.

Bułki poznańskie

Bułki poznańskie

Bułki z definicji są odmianą pieczywa, najczęściej pszennegożytniego lub kukurydzianego. Niekiedy bułki posypuje się mąką, makiem, sezamemdynią lub innymi ziarnami. Są również bułki słodkie „ubrane” w kruszonkę, zawierają czasami również słodkie nadzienie. Bohaterem dzisiejszego bloga jest pszenna bułka poznańska z charakterystycznym głębokim przedziałkiem. Niektórzy mówią również o nich bułka z dupką. Duża, miękka i puszysta bułka z chrupiącą skórką. Bułka poznańska to klasyk pieczywa śniadaniowego. Jej delikatny i neutralny smak doskonale współgra zarówno z dodatkami słodkimi, jak i wytrawnymi. Doskonale smakuje z masłem, nabiałemseremmiodemdżemem czy wędlinami. Często jest również podawana w barach do flaków, bigosu czy gulaszy. Pszenna bułka poznańska wypiekana jest w oparciu o tradycyjnąklasyczną recepturę. Do wypieku bułek używamy uniwersalnej mąki pszennej typ 500 lub 550. Mąki o tym numerze to mąki uniwersalne. Sprawdzają się w naleśnikach, ciastach czy spodach do pizzy. Bułka poznańska ma konkurencję w postaci bułki wrocławskiej. Wrocławska w smaku zbliżona jest do francuskiej bagietki, ale jest bardziej mięsista. Poniżej przepis na tradycyjne bułki poznańskie.

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Bestsellery
OSŁONKA BIAŁKOWA 1m fi55 flak kiełbasy szynkowej
OSŁONKA BIAŁKOWA 1m fi55 flak kiełbasy szynkowej

2,40 zł

1,95 zł

szt.
Zaprawka  BROWIN śliwkowa 40ml  404492
Zaprawka BROWIN śliwkowa 40ml 404492

10,50 zł

Cena regularna: 11,50 zł

Najniższa cena: 11,50 zł

8,54 zł

Cena regularna: 9,35 zł

Najniższa cena: 9,35 zł
szt.
HAKI wędzarnicze  S-4/14  1szt
HAKI wędzarnicze S-4/14 1szt

2,00 zł

1,63 zł

szt.
HAKI wędzarnicze  S-4/10cm - 1szt
HAKI wędzarnicze S-4/10cm - 1szt

1,90 zł

1,54 zł

szt.
Butelka MONOPOLOWA do wódki 0,5L bez zakrętki - w sklepie stacjonarnym
Butelka MONOPOLOWA do wódki 0,5L bez zakrętki - w sklepie stacjonarnym

1,30 zł

Cena regularna: 1,80 zł

Najniższa cena: 1,80 zł

1,06 zł

Cena regularna: 1,46 zł

Najniższa cena: 1,46 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium