


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Słód KARMELOWY ŻYTNI viking malt 0,25kg
Opis
Słód KARMELOWY ŻYTNI VIKING MALT 250g
Słód pochodzi ze słodowni Viking Malt w Strzegomiu.
Słód Karmelowy Żytni produkowany z polskich odmian żyta. Jest produkowany w procesie prażenia żytniego słodu zielonego. Nadaje typowego żytniego aromatu – mocno słodowego i chlebowego. Może być używany dla nadania charakterystycznego smaku w piwach specjalnych i żywności.
Słód Karmelowy Żytni ma intensywny smak. Pierwsze wrażenie jest lekko gorzkie, z nutą słodyczy i ciemnego karmelu.
Zastosowanie: słód ten może być używany w piekarnictwie do poprawienia smaku i koloru. Typowa dawka to maksymalnie 10%. Słód ten zmienia kolor w kierunku odcienia złoto-czerwono-brązowego przy tej dawce. W browarnictwie może być stosowany do warzenia m.in. piw ciemnych w stylach Dunkel Rye, Porter, Stout.
Wilgotność | % | max. 6 |
Ekstrakt | %s.m. | min. 70 |
Barwa | °EBC | 100 ± 50 |
Przechowywanie: Słód (nieśrutowany)powinien być przechowywany w chłodnym (< 20 °C), suchym (< 40 RH %) i bezwonnym miejscu. W takich warunkach dopuszczalny okres składowania słodu wynosi co najmniej 12 miesięcy. Należy dbać, by produkt nie stykał się z gorącymi powierzchniami oraz unikać wdychania pyłu ze słodu.
masa netto: 250g
Usługa śrutowania jest darmowa (nie dotyczy opakowań 25kg - koszt śrutowania worka 25kg to 12 zł).
Prosimy o informację, czy słód ma być śrutowany, w przeciwnym razie słód zostanie wysłany nie śrutowany.