Zapraszamy do sklepu w Łodzi, ul. Ozorkowska 12, blisko skrzyżowania Przybyszewskiego-Rydza-Śmigłego

pon. - pt: 8:00-17:00, sob.: 9:00-13:00, 502 711 571

Produkty Browin Dystrybutor

Płatności obsługują Przelewy24.pl

Zapisz

Zapisz

Producenci
Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

COOPERS EUROPEAN LAGER piwo domowe

Dostępność: Duze ilosci
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 72,00 zł 72.00
Cena netto: 66,67 zł
ilość szt.
Zyskujesz 72 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

COOPERS EUROPEAN LAGER 

Koncentrat European Lager umożliwia przygotowanie własnego piwa inspirowanego najlepszymi piwami typu Premium Lager z Europy północnej. To tradycyjne jasne piwo charakteryzuje się białą pianą oraz lekkim orzeźwiającym smakiem z goryczkowym wykończeniem. Wszystkie te cechy sprawiają, że koncentrat ten jest standardem dla domowych minibrowarów. Pod wieczkiem puszki z koncentratem znajdują się drożdże, co sprawia, że wykonanie domowego piwa jest nadzwyczajnie proste. Zestaw posiada wysokiej jakości słód, aromatyczny chmiel oraz specjalnie wyselekcjonowane drożdże. Koncentrat, sterylny sprzęt, woda oraz wybrana substancja słodząca — tylko tych produktów potrzebujesz, by wkrótce móc cieszyć się niezwykłym smakiem i aromatem domowego, złocistego trunku o wyrafinowanym charakterze. Degustacja w gronie rodziny czy przyjaciół stanie się Twoim powodem do dumy i umili imprezę nawet w większym gronie — jedna puszka European Lager  pozwoli Ci na przygotowanie 23 L wysokiej jakości domowego piwa. Podawaj je mocno schłodzone, w wysokiej wąskiej szklance z hojnie nalaną pianą – do 5 cm!

Trudność przygotowania: łatwe

Barwa piwa EBC: 90

Stopień nachmielenia / goryczy IBU: 340

Puszka zawiera: 1,7 kg hermetycznie zamkniętego słodu chmielonego, bez dodatku konserwantów (słód swoją konsystencją przypomina karmel/miód) oraz torebkę drożdży piwowarskich (umieszczoną pod wieczkiem).

Maksymalne stężenie alkoholu: 5,2%

ilość cukru a moc piwa

1000 g - 5,2%

500 g - 4,6%

450 g - 4%

250 g - 3,4%

Użytkowanie:

Przygotowanie piwa w warunkach domowych jest bardzo proste, pamiętać należy jedynie, aby zapewnić odpowiednią czystość i zachować proporcje ujęte w przepisie.

 

POTRZEBNE WYPOSAŻENIE

koncentrat Coopers’a (z dołączoną torebeczką drożdży piwowarskich)

1 kg cukru (sacharozy) lub - glukoza lub -np.: ekstrakt słodowy light czy -Enhancer

-woda

-cukromierz

-balon szklany lub pojemnik fermentacyjny o pojemności ok.30 l

-rurka fermentacyjna

-łyżeczka miarowa do cukru

-kapslownica

-kapsle

-butelki do rozlewu piwa lub butelki plastikowe, w tym wypadku nie potrzebna będzie kapslownica i kapsle.

Kolejne etapy przygotowania piwa to:

Zamkniętą puszkę z ekstraktem wkładamy na 10 minut do naczynia (zlewu) z gorącą wodą (ma to na celu upłynnienie zawartości, co ułatwi nam jej wydobycie)

Do ok. 5 litrowego naczynia wsypujemy 1 kg cukru (Uwaga: cukier zastąpić możemy glukozą lub słodem) dolewamy 2 litry wrzącej wody i mieszamy aż do rozpuszczenia cukru, następnie dodajemy zawartość puszki i powtórnie dokładnie mieszamy.

Roztwór po wystudzeniu wlewamy do pojemnika fermentacyjnego lub balonu. Dodajemy 20 l letniej wody (Uwaga: dla lepszego smaku wodę można wcześniej przegotować lub użyć mineralnej) i całość dokładnie mieszamy

Końcowa temperatura nastawu powinna wynosić 21-27°C. Jeśli mieści się w tym przedziale należy wsypać zawarte w torebce drożdże suszone. (Uwaga: trzeba pamiętać, że temp. powyżej 30°C zabije drożdże. W temp. poniżej 18°C fermentacja może w ogóle się nie rozpocząć). Po dodaniu drożdży wszystko dokładnie wymieszać i zamknąć otwór pojemnika (balonu) umieszczając w korku rurkę fermentacyjną.

Zalecana temperatura fermentacji od 18 do 24 °C. Uwaga: Jedynie w przypadku tzw. „piw dla zaawansowanych” temperatura fermentacji może być niższa i wynosi od 15 do 20 °C. Okres pierwszej fermentacji (w naczyniu fermentacyjnym) ok. 7 dni.

Po 7 dniach, przed zlaniem piwa do butelek należy upewnić się, że fermentacja dobiegła końca (wyklucza to niebezpieczeństwo rozsadzenia butelek lub zbyt intensywną pienistość piwa). Sprawdzenie polega na potwierdzeniu, że na powierzchnię nie przedostają się bąbelki, a brzeczka zaczyna się klarować. (Uwaga: koniec fermentacji potwierdzić możemy cukromierzem (winomierzem), gdy wskazuje on 1 Blg – pierwszą fermentację uznać możemy za zakończoną.

Dodatek cukru – do każdej 0,5 litrowej butelki dodać 4 g cukru, do większych odpowiednio więcej – służy do tego miarka do cukru. (Uwaga: nie należy przekraczać powyższej ilości gdyż może to spowodować rozsadzenie butelki, a piwo będzie zbyt musujące. Zaniżenie dawki cukru ograniczy pienistość piwa).

Za pomocą wężyka przelać piwo do butelek, nie naruszając osadu z dna pojemnika fermentacyjnego (przelewanie jest łatwiejsze z pojemników wyposażonych w kranik). Butelki podczas napełniania trzymamy lekko przechylone, co ograniczy pienienie się piwa. Butelki napełniamy tak, aby w szyjce pozostało ok. 5 cm wolnej przestrzeni. Po zakapslowaniu wymieszać cukier kilka razy przekręcając butelki.

Zakapslowane butelki umieścić na 4 dni w ciepłym pomieszczeniu o temperaturze ok. 20°C. (Nie przechowywać w bezpośrednim nasłonecznieniu). Następnie przestawić piwo do chłodniejszego pomieszczenia ( ok. 15°C ) w celu sklarowania. Po rozlewie, w butelkach następuje tzw. druga fermentacja trwająca przynajmniej 12 dni

Po ok. 2-3 tyg. piwo nadaje się do spożycia, pełnego smaku nabierze jednak po 2-3 miesiącach. Gotowe piwo można przechowywać w chłodnym miejscu nawet do 2 lat. (Uwaga: podczas serwowania piwa należy uważać, aby nie zmącić drożdży zalegających na dnie butelek).

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium